• info@adaser.com.tr
  • Cevizlidere Mah. 1237 Sk. 1/10 Balgat, Çankaya-ANKARA
  • Pazartesi-Cuma : 08.00 - 18:00

ADASER METAL KAPLAMA SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ. 4857 sayılı İş Kanunu gereğince çalışan haklarını ve yükümlülüklerini takip etmektedir. Ayrıca, Firma olarak iş sağlığı ve güvenliğine yönelik önlem ve uygulamaları, montaj çalışmalarımızın vazgeçilmez bir unsuru olarak kabul etmekteyiz. Bu kapsamdaki çalışmalarımızı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş. Ortak Sağlık ve Güvenlik Biriminden hizmet alarak yürütmekteyiz.

6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ve sair yönetmelikler uyarınca iş yeri dışında çalışan montaj ekibimize ;


1- Her yıl düzenli olarak tekrar eden İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi vererek çalışanlarımızı iş sağlığı v egüvenliği alanında eğitmekte ve iyi biri şsağlığı ve güvenliği bilincine erişmelerini sağlamaktayız.
2- Personelimize düzenli olarak IRATA onaylı “Yüksekte Çalışma Eğitimi” aldırmaktayız.
3- Sağlıkta etkiklerinin yıllık olarak yapılarak “Yüksekte Çalışabilir Raporları”nın her yıl yenilenmesini sağlamaktayız.
4- Montaj alanında çalışan her ekipte en az 1 kişiye “İlk Yardım Eğitimi” aldırmaktayız.
5- Sağlık ve güvenliklerini temin etmek için, sahada her türlü tedbiri alıp, araç gereç ve standartlara uygun kişisel koruyucu ekipmanları bulundurup, kullanılmasını sağlayarak sürekli takibini yapmaktayız.
6- Düzenli olarak sahaden denetimleri gerçekleştirip düzeltici ve önleyici faaliyetleri gerçekleştirmekteyiz.
7- Risk değerlendirmelerimizi gerçekleştirip personelimizin tamamına risk değerlendirme sonuçlarına göre karşılaşabilecekleri riskler ve bu risklerden korunma yolları hakkında bilgi vermekteyiz.
8- Acil durum planlarımızı oluşturup personelimizle birlikte planı uygulamaktayız.
9- Montaj ekibimizin tamamına “Mesleki Yeterlilik Belgesi” alınmasına ilişkin çalışmaları hali hazırday ürütmekteyiz.

Firmamız iş sağlığı ve güvenliğini ilke olarak benimsemiş olup bu alandaki çalışmalarını ilgili yasa ve mevzuatlara uygun olarak devam ettirecektir..